הגנה עצמית חשובה לכל אחד מאתנו

אתם אנשים שוחרי שלום? לא רואים את עצמכם מתנדבים לקחת חלק בקטטה או בכל אירוע אלים אחר? יחד עם זאת, חשוב לזכור שלא תמיד הדברים תלויים רק בנו. יש מקרים שבהם לא יהיה לנו מנוס אלא לנסות להגן על עצמנו ועל גופנו, ובמצבים כאלה השאלה הנשאלת היא: איך? איך מתגוננים? ואיך דואגים לכך שלא יפגעו בנו פיזית? לכאורה מדובר על עניין פשוט, אבל ההוכחות בשטח מראות שמי שלא למד הגנה עצמית בצורה מסודרת בדרך כלל לא ממש יצליח. לכן חשוב שתיקחו בחשבון את האפשרות של קורס להגנה עצמית, כי אם זה סייע למיליוני אנשים אחרים ברגע האמת, זה כנראה יעזור גם לכם. 

הגנה עצמית לא כדאי ללמוד מסרטונים 

היום יש לכל אחד מאתנו ללמוד הכול באופן אישי ועצמאי, כי אם יש סרטוני הסבר על כל תחום ונושא, למה שלא ננצל אותם? יחד עם זאת, חשוב להבין שבהגנה עצמית זה לא ממש עובד כך, כי בסופו של דבר מה שחשוב זה לתרגל. יתרה מכך, אם תתרגלו את תרגילי ההגנה העצמית מול מדריך מקצועי, הוא גם יוכל לתקן אתכם ובכך לשפר את התנועות שאתם עושים ואת רמת ההגנה שתספקו לעצמכם. לכן, אם חשבתם ללמוד הגנה עצמית מסרטונים שונים, דעו שזו לא שיטה מספיק רצינית ללמוד את התחום הזה. במקום זה רצוי להירשם לקורס שיכלול מספר מפגשים וייתן לכם את הכלים החשובים ביותר בנושא. 

בחרו מקום מוביל ומוכר

אתם מתלבטים לאן באמת כדאי לפנות כדי לעשות קורס הגנה עצמית? אתם לא לבד. יש היום עוד ועוד מרכזים בארץ שבהם מתקיימים קורסים כאלה במסגרות שונות וברמות משתנות. לכן חשוב מאוד לעצור ולבחון את המקום שאליו אתם נרשמים ללימודים, כי אם אתם כבר משקיעים מהזמן שלכם, ברור שתרצו לקבל תמורה מלאה. שווה גם לקרוא קצת חוות דעת ולראות האם הקורס במציאות הוא בדיוק מה שמבטיחים לכם. זה יגדיל את הסיכוי שבסוף החוויה תצאו כמה שיותר מרוצים מהקורס עצמו ומהידע שתצברו במהלכו.