קורס משאבי אנוש – קריירה עם ביקוש

בעבר, מקצוע משאבי האנוש נקרא בשם "ניהול כוח אדם", וכך היה בפועל; החברות והארגונים ראו בעובדים כוח עבודה בלבד ולא מעבר לכך. במרוצת השנים, הובן כי מדובר במשאב אנושי לכל דבר, וכי על מנת שהארגון יפיק מהם את המיטב, עליו להחזיר להם באותו מטבע. קורס משאבי אנוש מטרתו להכשיר מנהלים ורכזים בתחום ולסייע להם להשתלב בצורה חלקה ומקצועית יותר במחלקת משאבי האנוש של הארגון בו יעבדו בעתיד, ולהתמודד ביתר קלות עם האתגרים שבתחום.

עם אילו אתגרים תצליחו להתמודד כבוגרי קורס משאבי אנוש

  • השינויים הגלובליים – בימינו, חברות וארגונים החלו להתרחב אל מעבר לים ולהקים סניפים במדינות אחרות. קורס משאבי אנוש יכין אתכם בין היתר לאתגר שבגיוס עובדים מעבר לים – בגישה הנכונה לגישור בין פערי התרבות שנוצרים, יצירת קווים מנחים לעבודה נכונה בכל הסניפים בכל רחבי העולם, דרכים מקוריות לגיבוש ואינטרקציה בין חברי הצוות והעובדים בכל רחבי תבל, ועוד. 
  • איזון בתוך השגרה הלוחצת – הדרישות הרבות של מקומות העבודה מקשים על העובדים למצוא את האיזון בין העבודה וחייהם האישיים. בין תפקידם של מנהלי משאבי האנוש עומדת המטרה לדאוג לרווחת העובדים כך שלא ירגישו שהם נחנקים בעבודה, ומצליחים למצוא גם זמן לעצמם. הדרך לעשות זאת היא באמצעות סדנאות, ימי כיף, צ'ופרים כאלו ואחרים ועוד.
  • בקרה וטכנולוגיה  – המאה ה-21 מאופיינת בעיקר בשעות ארוכות של עבודה, ובדרישות לכוח עבודה מיומן ואיכותי. מחלקת משאבי האנוש תפקידה לא רק למצוא ולהכשיר עובדים פוטנציאליים כך שיעניקו את המיטב לחברה וילמדו כיצד לעבוד עם הטכנולוגיות החדישות, אלא גם לאפשר להם להוציא את אותה תפוקה גם בתנאים מיוחדים. לדוגמא, בימי הקורונה חברות וארגונים מצאו דרכים מקוריות לאפשר לעובדים לבצע את עבודתם גם מהבית, כך שהמנוע ממשיך לפעול ללא הרף.

מקצוע לאנשים עם אמביציה

אין ספק, קורס משאבי אנוש נועד בעיקר עבור מי שמעוניין בקריירה שתעזור לו להתפתח ולהגיע רחוק. הזמנים משתנים וכך גם הדרישות של העובדים, שיודעים הרבה יותר טוב לדרוש את מה שמגיע להם. העבודה עם הגורמים האנושיים מידי יום מחייבת את מנהלי משאבי האנוש בגישה חיובית ואמביציונית, תוך הקשבה והכלה של העובדים והמרואיינים שמגיעים אליהם מידי יום.